KRONIKA KRONIKA

Polscy Wabiarze Mistrzami

W ostatni weekend maja na Białorusi w miejscowości Kamieniuki gościli najlepsi Wabiarze Jeleni Starego Kontynentu. W dniach 29 – 31 maja rozgrywały się Mistrzostwa Europy w Szlachetnej Sztuce Wabienia Jeleni.

W zmaganiach wzięli udział zawodnicy dziewięciu krajów. Zawodnicy walczyli o miano Mistrza Europy zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Polacy w tej rywalizacji nie mieli sobie równych. Dwóch z naszych reprezentantów stanęło na podium, a trzeci zajął czwarte miejsce.

Tomasz Maliński drugi raz z rzędu okazał się najlepszym Wabiarzem Europy, Jan Skrzetuski zajął trzecie miejsce, a Maciej Krzysztofik uklasyfikował się tuż za podium.

Dzięki tak wspaniałej postawie Polskich Wabiarzy Jeleni, Polska została po raz czwarty z rzędu drużynowym Mistrzem Europy.

Wabiarze z Nadleśnictwa Sarbia Tomasz Maliński i Maciej Krzysztofik po raz kolejny zaprezentowali swą wysoką formę podczas zmagań najlepszych europejskich wabiarzy.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsi byli:
1. Tomasz Maliński – Polska (Nadleśnictwo Sarbia);
2. Jan Brtnik – Czechy;
3. Jan Skrzetuski – Polska (Biuro Polowań HUNTPOL);
4. Maciej Krzysztofik – Polska (Nadleśnictwo Sarbia);
5. Lukas Linhart – Czechy.

Klasyfikacja drużynowa:
1. Polska;
2. Czechy;
3. Słowacja.

Oprócz dźwięków rykowiska Koledzy z Białorusi zapewnili wszystkim uczestnikom mistrzostw szereg innych atrakcji zarówno kulturalnych jak i rozrywkowych.

 

                                                                                   Michał Krzysztofik