KRONIKA KRONIKA

MODERNIZACJA SIEDZIBY NADLEŚNICTWA SARBIA ZWYCIĘZCĄ W „KONKURSIE MODERNIZACJA ROKU 2014”

W dniu 27 sierpnia 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku".

Galę uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Do finału dotarły 62 obiekty, które rywalizowały w trzynastu kategoriach. W  tym siedem obiektów Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe: poza Nadleśnictwem Sarbia (RDLP Piła) były to -  Nadleśnictwo Lubliniec, Nadleśnictwo Prószków i Nadleśnictwo Zawadzkie z RDLP Katowice, Nadleśnictwo Milicz z RDLP Wrocław, Nadleśnictwo Smardzewice z RDLP Łódź i Nadleśnictwo Ustka z RDLP Gdańsk.

Budynek Nadleśnictwa Sarbia otrzymał tytuł Modernizacja Roku 2014 w kategorii „obiekty użyteczności publicznej" za stworzenie nowoczesnego budynku administracyjnego przy zachowaniu jego zabytkowego charakteru, zastosowanie najlepszej jakości materiałów oraz dbałość o szczegóły np. przy pracach odtworzeniowych dachu.

Inwestorem remontu było Nadleśnictwo Sarbia, wykonawcą PUS „Spadochroniarz" Waldemar Piotrowski, a projektantem FDA Adam Żarczyński.

Więcej informacji na stronie internetowej www.modernizacjaroku.org.pl

                                                                                        Magdalena Benkowska