Lista aktualności Lista aktualności

ZTM „Wilk” Nadleśnictwa Sarbia na podium

Jedenastoosobowy skład Zespołu Trębaczy Myśliwskich „WILK" Nadleśnictwa Sarbia pod przewodnictwem Nadleśniczego Macieja Strawy w sobotę 20 maja 2017 roku wystąpił w XXIII Wielkopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich, który odbył się w Goraju.

Zespołu Trębaczy Myśliwskich „WILK" Nadleśnictwa Sarbia wystąpił
w kategorii zespołowej w klasie G (mistrzowskiej), w której grane są najtrudniejsze sygnały myśliwskie. Zespoły występujące w tej klasie musiały zaprezentować wykonanie trzech sygnałów: „Powitanie", „Darz Bór", „Muflon na rozkładzie".

Oprócz naszego zespołu w klasie G wystąpiły jeszcze cztery zespoły między innymi Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Goraja, Zespół Trębaczy Myśliwskich „Venator" Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu, Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Głos Kniei" ZSL Rogoziniec, Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja, Zespół Trębaczy Myśliwskich „Zdrój" przy Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile.

Podczas ogłoszenia wyników wielkim zaskoczeniem dla członków Zespołu Trębaczy Myśliwskich „WILK" Nadleśnictwa Sarbia okazał się wynik w kategorii zespołowej
w klasie G. Zespół osiągnął wielki sukces zdobywając drugie miejsce w klasie mistrzowskiej. Sukces ten jest wspaniałą nagrodą za ciężką pracę włożoną
w przygotowanie się do konkursu, ale również wielką motywacją do pracy przed
XXII Ogólnopolskim Festiwalem Muzyki Myśliwskiej w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2017 r., w ktorym nie zabraknie sygnalistów Zespołu Trębaczy Myśliwskich „WILK" Nadleśnictwa Sarbia.

 

Sygnaliści Zespołu Trębaczy Myśliwskich „WILK" Nadleśnictwa Sarbia wzięli udział również w innych konkursach odbywających się podczas XXIII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej odnosząc znaczące sukcesy. Kolega Tomasz Maliński po raz kolejny udowodnił swoją wielkość w naśladowaniu głosów jeleni byków podczas rykowiska wygrywając XV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni Goraj Zamek 2017. Tomasz Maliński wraz z Andrzejem Misiakiem
i Tomaszem Gurzyńskim laureatami XV Ogólnopolskiego Konkursu Wabienia Jeleni Goraj Zamek 2017 będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Estonii lub Serbii w roku 2018.

Natomiast Kolega Krzysztof Andrzejewski wykazał się sprawnym okiem i wykorzystał długoletnie doświadczenie łowieckie w VII Pilskim Konkursie Oceny Poroży Jeleni zajmując I miejsce. A konkurs ten polegał na ocenianiu z odległości 70-80m prezentowanego wieńca jelenia byka i określeniu jego formy i masy.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom XXIII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej.

                                                                                                                                                                                            Michał Krzysztofik