Lista aktualności Lista aktualności

Polowanie Dian

Z inicjatywy Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile Ryszarda Standio w dniu 11 stycznia 2017 r. na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Sarbia - obwód łowiecki nr 57 odbyło się polowanie zbiorowe dla Dian.

W polowaniu wzięło udział 13 polujących kobiet pracujących na co dzień na obszarze  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Dyrektor RDLP w Pile Ryszard Standio, Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Marian Wiśniewski, Łowczy Okręgowy ZO PZŁ w Pile Sławomir Jaroszewicz, zaproszeni goście oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia Maciej Strawa wraz z pracownikami.

            Mimo temperatury sięgającej w ciągu dnia -10 o C przeprowadzono 7 miotów, w których łącznie pozyskano 11 dzików. W trakcie polowania, pośród szumu drzew oraz wszechobecnych sygnałów myśliwskich odbyły się uroczyste ceremoniały ślubowania oraz pasowania myśliwskiego. W trakcie uroczystego pokotu oddano hołd upolowanej zwierzynie oraz podsumowano polowanie.

            Mamy nadzieję, że polowanie zbiorowe dla Dian zainaugurowane przez OHZ Nadleśnictwa Sarbia zagości na stałe w kalendarzach polowań w kolejnych sezonach łowieckich w Ośrodkach Hodowli Zwierzyny Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

                                                                                          Bartosz Skowroński